Thank you! No written reviews yet, be the first to write one! Jeśli lubicie takie szalone kolorki w makijażu, to paleta jest zdecydowanym must have. outline: none; 24 Nuancen für den perfekten Match Jetzt bestellen! Our Liquid Foundation comes in 12 shades. Price $7.00. }. Need help finding your perfect foundation shade? Description. } background-color: #fce6f2; .btn-more.collapsed::before { Z tego, co widziałam, wszystkie kolory są dosyć ciemne. This formula is effortless to apply, and has been designed to lock makeup in place to ensure longevity, while also blurring imperfections and maintaining your perfectly-matte finish. Thank you for your support! background-color: #fce6f2;

bardzo ja lubie tylkoostatnimi czasy nie dostaje od mnieza duzo milosci:( hehe, Ciekawa ta paletka Galaxy Chic.. może kupie ;) te pędzle też wydają sie ciekawe.. musze zastanowić się nad kupnempompeje.blogspot.com, Paletka galaxy to coś o czym myślę często, ale dla mnie cena trochę za wysoka jak na kupno od tak, także może z czasem będzie moja :D, kurczę, przegapiłam ten kod :( a miałam straszną ochotę na pędzle BH Cosmetics.. czy jest możliwość, aby o 1 czy 2 dni go przedłużyć albo chociaż mieć nadzieję, że w najbliższym czasie będzie kolejny do wykorzystania? Need to add some sparkle for a special occasion? width: 100%; A te pędzle muszą być mega puszyste :D. wszystko jest takie piękne, szkoda, że nie umiem się malować. 3.60 out of 5 stars (117 reviews) BH Cosmetics. font-weight: bold; Ich formuła jest bardzo przyjemna.

Get skin-pampering benefits and a radiant complexion with BH Cosmetics BH Liquid Foundation - Naturally Flawless. font-size: 15px;

}

Home Products Makeup Face Foundation Liquid Liquid Foundation. Get skin-pampering benefits and a radiant complexion with our new and improved BH Liquid Foundation. For even more color choice, check out the Liquid Linen Lipsticks collection, with its range of classic colors.

Get it in front of 160+ million buyers.

outline: none; by BH Cosmetics (436) Leave a Review. Hyaluronic acid helps lock in moisture. Don’t forget to finish your look off with the Translucent Setting Powder, which boasts a gorgeous lightweight, silky texture. Niestety cienie pigmentacją nie grzeszą i osoby zajmujące się makijażem profesjonalnie nie będą zadowolone z ich jakości.

Our new Complexion Collection of Liquid Foundation provides medium-to-full-coverage for soft, flawless looking skin. Reformulated with the addition of hyaluronic acid, it helps keep skin hydrated and younger looking. padding: 18px;

border: none;

Learn More, NEW: bombshell looks from the Drop Dead Gorgeous collection, NEW: must-have shadows in the Weekend Vibes collection, Midnight Festival: our best-selling brush set, NEW Paradise Collection: for all your skin needs, Comfy, long-lasting color: Liquid Linen Lipstick. Niestety jest już dla mnie zbyt ciemny i pozostaje mi jedynie mieszanie go z innymi, jaśniejszymi podkładami.

Got one to sell? Liquid Linen - Long Lasting Lip Color. Searching for a richly-pigmented lip color that will last the entire day? The BH Metallic Liquid Lipstick is available in eight high-impact metallic finishes, and has been infused with vitamin E to give your lips antioxidant benefits.

BUY NOW, PAY LATER WITH AFTERPAY! Paletka dostępna w sprzedaży, Paleta wypiekanych cieni Galaxy Chic to coś, na co warto zwrócić uwagę.

} Get skin-pampering benefits and a radiant complexion with this BH Cosmetics BH Liquid Foundation.

BH Cosmetics has created several liquid lipsticks that will do exactly that. If you would prefer a powder, the Studio Pro Matte Finish Pressed Powder also contains hyaluronic acid, but in an oil-absorbing powder formula that has been clinically and allergy tested.

Być może natknęłyście się na jakiś produkt tej marki w drogerii internetowej ale nie miałyście do końca pewności czy warto się skusić. This range also features 4 color correctors in yellow, pink, white and peach, which will help to brighten up your skin tone to give you a more even finish. margin-right: 25px; We hope you'll consider supporting Temptalia by shopping through our links below.

Najlepiej nakładać je syntetycznym pędzlem. We earn commission on sales tracked from our links and codes. Looking for the best makeup and beauty products? FRAGRANCE DETAILS. by BH Cosmetics (436) Leave a Review. Cover up those blemishes and neutralize any areas of discoloration with the Studio Pro Total Coverage Concealer.

BH Cosmetics has created several liquid lipsticks that will do exactly that.

Dostępna w sprzedaży, To kryjący podkład o lekkiej, nietłustej formule.

W palecie znajdziemy 6 cieni, jeden puder, dwa róże do policzków i dwie pomadki.

From everyday wear to special bridal events, our products and tools can be used no matter the occasion, guaranteeing that you always look your very best. Build your own palette, create a color combination, or discover look ideas to try.

font-size: 15px;

background-color: #fce6f2; There are 12 shades in our database, which you can select from in the View a Shade dropdown menu below. } BH Cosmetics has a wide range of face cosmetics to help you to do exactly that. This foundation provides lightweight, medium to full coverage and a natural satin finish and comes in 24 shades to flatter multiple skin tones.

We earn commission from affiliate links/codes. Fajna paletka i pędzle. We earn commission on sales tracked from our links. For easy application, use with our Foundation … Jestem w tym kolorze i nie wiem czy zamawiać to BH Medium. Our signature BH Liquid Lipstick range is available in 24 different shades, and while it is wet when applied, it quickly dries to leave you with a soft, matte liquid lipstick finish. content: "\2212"; Be the first to hear about new releases, restocks, limited editions & more.

:) Jestem ciekawa właśnie tych pędzli. width: 100%; content: "\2212"; Te cienie do brwi nie bledną>?

Jump to a particular section if you know what information you're looking for! text-align: left; There seems to be a problem serving the request at this time, One stop shop for all things from your favorite brand, {"modules":["unloadOptimization","bandwidthDetection"],"unloadOptimization":{"browsers":{"Firefox":true,"Chrome":true}},"bandwidthDetection":{"url":"https://ir.ebaystatic.com/cr/v/c1/thirtysevens.jpg","maxViews":4,"imgSize":37,"expiry":300000,"timeout":250}}.

.btn-more { transition: 0.4s; It provides lightweight, medium to full coverage and a natural satin finish.

If you are still worried about shine, take a look at the Studio Pro Anti-Shine. Nie zapycha i nie podrażnia, dosyć intensywnie pachnie. Warto sobie je sprawić :), Ale wspaniałości! Jak z trwałością? cursor: pointer; color: #444; Description. :), Ta pierwsza paletka jest piękna! Wykorzystuję go też solo, do konturowania. paletka galaxy chic wydaje się być bardzo fajna:) pędzle także mi się podobają, ale jednak bardziej skłaniam się do tych z Hakuro :), Cena przystępna, więc myślę, że warto spróbować :), Paleta Galaxi wymiata i mam na nią wielką ochotę. 2 … Glowing in Greece features 6 Mediterranean-inspired colors, while Nude Blush offers 10 shades that are more neutral and subtle. Natomiast dla kogoś bardziej wymagającego i wykonującego mocne makijaże, Forever Nude może być niewypałem. BH COSMETICS BH Liquid Foundation 228 Deep Cocoa (1 fl.oz.) BUY NOW, PAY LATER WITH AFTERPAY! text-align: left;

:) podoba mi się design. Look no further than Temptalia's Swatch Gallery.

Whether you are shopping for cosmetic products for men or women, you will find everything you need on the BH Cosmetics website. Do sklepu.

Nie są to kosmetyki drogie, a kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. .btn-more:focus {

Duplicate a high-end product or never buy the same shade twice. Once primed, you can then move on to the BH Cosmetics Naturally Flawless Foundation, which comes in 24 shades to make it easy to match any skin tone to the right product, giving you a natural-looking finish. border: none; ($8.95 per ounce).

Don’t forget to also bag yourself some of our Base Booster Glitter and Shadow Glue too, apply this before sprinkling on the glitter to ensure that everything stays in place.

} Price $9.50. Podoba mi sie ten średni cień. Trwałość też na plus. You will also find tips, tutorials and styling information on everything from skin care to hairstyles to fragrances, and can sign up by email address subscription if you would like to be the first to know about our new promotions. Price $6.00. padding: 18px; .btn-more::before { }

font-weight: bold; background-color: #fce6f2; $7.00. bh cosmetics liquid foundation medium olive To kryjący podkład o lekkiej, nietłustej formule. View cart for details. margin-right: 25px;

BH Cosmetics Liquid Foundation Naturally Flawless in 218 Warm Honey. 15% off $40+, 20% off $60+, 25% off $75+ w/code, Receive a Dior Miss Dior EDT trial size with any $35 merchandise purchase. background-color: #fce6f2;

Ultralightweight coverage provides a flawless complexion. Cienie się nie osypują? Begin with the Studio Pro Mattifying Face Primer, a smoothing gel formula that will reduce shine and the appearance of large pores, giving you a flawless base to work from. Since BH Cosmetics offers shipping to over 150 countries around the world, our products can be ordered by consumers worldwide. .btn-more:hover { Whether you are a Canadian customer or you live in the heart of Paris, you will still be able to enjoy the BH Cosmetics online shopping experience. Są bardzo dobre jakościowo. .btn-more:focus { .panel_more { color: #444; Są delikatnie metaliczne i zawierają w sobie różne pigmenty, dzięki czemu kolory nie są jednoznaczne. You could also give yourself a naturally-flushed, sun-kissed glow with some of the blush and highlighter palettes sold by BH Cosmetics.